تبلیغات

آموزش دوربین مداربسته

آموزش دزدگیر اتومبیل

      FAQ

هارد دیسک (Hard disk ) ، يکی از مهمترين عناصر سیستم مداربسته پس از دوربین و دستگاه

DVR می باشد. از هارد دیسک ، به منظور ضبط تصاویر استفاده می شود . کلیه تصاویر که از طریق دوربین به دستگاه DVR منتقل می شود در هارد دیسک ذخیره می گردند.

استفاده از یک هارد دیسک با ظرفيت بالا، سرعت مناسب و قابل اطمينان ، به طرز محسوسی افزایش کیفیت انجام پروژه در محيط عملياتی خصوصا" ذخيره و بازيابی اطلاعات را بدنبال خواهد داشت، در مقابل انتخاب نادرست هارد دیسک باعث عدم رضایت مشتری و در مواقعی از دست دادن کلیه تصاویر ضبط شده را به دنبال خواهد داشت.


در اين بخش ، به بررسی پارامترهای لازم در خصوص انتخاب يک هارد ديسک مناسب برای سیستم دوربین مداربسته خواهيم پرداخت .

-  هارد ذخیره کننده اطلاعات

جهت دخیره سازی اطلاعات و تصاویر از هارد استفاده می شود، در DVR های قدیمی از هاردهای IDE استفاده می شد که به دلیل محدودیت حافظه ،زمان ضبط تصاویر پایین بود ولی در DVR های جدید که از هاردهای SATA نیز پشتیبانی می کنند، به دلیل افزایش حجم رسانه ذخیره سازی، مدت زمان بسیار طولانی تصاویر ویدئویی را در حافظه ذخیره می کنند، برای محیط هایی که مدت زمان ضبط تصاویر حائز اهمیت می باشد، ظرفیت هارد دیسک از فاکتورهای بسیار مهم می باشد. که در انتخاب دستگاهDVR بایستی به این نکته اساسی توجه شود. (از هارد های متداول مورد استفاده در دستگاه های DVR می توان به هاردهای 500 گیگابایت و 1ترابایت اشاره نمود)

پارامترهای زير را می توان در زمان انتخاب يک هارد ديسک در نظر گرفت :

ظرفیت : حداقل ( 250 گیگابایت )  ، پيشنهادی  ( 1 تا 2 ترابایت )  ،  حداکثر ( 3 ترابایت )
تهیه هارد دیسك هایی با ظرفیت بالاتر از نياز موجود، تصميمی منطقی می باشد . قیمت هارد دیسك های با ظرفیت بیشتر همواره بالاتر از ظرفیت های پائین تر می باشد ( تفاوت زیاد نمی باشد)  بعنوان نمونه،تفاوت ظرفیت هاردیسك های 500GB با 1000GB چیزی در حدود 500GB می باشد كه این ظرفیت قابل توجهی است اما از نظر قیمتی این هاردیسك ها اختلاف چندانی با هم ندارند.

سرعت دوران : حداقل ( 5400 دور در دقیقه)  ،پیشنهادی  (  5400  تا 7200 دور در دقیقه )  ، حداکثر (  7200 دور در دقیقه )
بالا بودن سرعت دوران یك هاردیسك نشان دهنده بالا بودن سرعت ذخيره و بازيابی اطلاعات است. درصورتيکه از دوربین های با کیفیت و تنظیمات DVR با کیفیت بالا استفاده می نمایید، بالا بودن تعداد دور در دقیقه یك هاردیسك بسیار حائز اهمیت است. 

سرعت اینترفیس : حداقل ( SATA1.5Gb/s or SATA 3Gb/s)، پیشنهادی (SATA 3Gb/s or SATA 6Gb/s  )، حداکثر (SATA 6Gb/s)
اجازه بدهيد تصريح کنيم که يک اينترفيس سريعتر واقعاً چه معنائي دارد. بطورکلي، مشخصات جديد SATA باعث نمي شود که درايو ديسک سخت شما عمليات خواندن و يا نوشتن داده ها را سريعتر از گذشته انجام دهد؛ درست همانطور که وقتي نسخه 3 گيگابيت بر ثانيه اي SATA در سال 2003 کار خود را آغاز کرد، هيچ تفاوت آشکاري بين اين نسخه هاي 1/5 گيگابايت بر ثانيه اي و 3 گيگابيت بر ثانيه اي از مدلهاي مشابه درايوهاي ديسک سخت مشاهده نمي شد.
در مقابل، شما مي توانيد SATA 6 گيگابيت بر ثانيه را بعنوان يک محدوده سرعت بالاتر در يک بزرگراه در نظر بگيريد. مطمئناً يک اتومبيل مسابقه اي (يک هارد SSD سريع) مي تواند از اين سرعت اضافي که توسط مشخصات جديد SATA امکانپذير شده است بهره گيري نمايد، اما يک اتومبيل خانوادگي (يک درايو ديسک سخت عمومي 7200 دور در دقيقه اي) نخواهد توانست از محدوده 3 گيگابيت بر ثانيه اي گذشته عبور نمايد و به همين دليل بر روي بزرگراه 6 گيگابيت بر ثانيه اي جديد نيز سريعتر نخواهد بود.

سرعت جستجو : حداقل (8ms و یا پائین تر)  ، پیشنهادی ( 8ms تا  9ms  )  ، حداکثر ( 9ms )
متوسط سرعت جستجو ( بر حسب میلی ثانیه اندازه گیری می گردد)  در واقع به سرعت پیدا نمودن اطلاعات ( يک بخش خاص از داده ) ذخيره شده در یك درایو اطلاق می شود.اكثر کاربران در زمان انتخاب يک هارد ديسک به موضوع فوق توجه نکرده و حتی در فعاليت های روزمره خود با کامپيوتر کمبودی از اين بابت را حس نمی نمايند . در موارديکه اطلاعات  در بخش های متفاوت هارد ذخيره شده باشد، يافتن هر بخش از اطلاعات ذخيره شده و ارتباط بين آنان ، زمان مختص خود را خواهد داشت  .

اندازه  بافر :  حداقل (16 مگابایت)  ، پیشنهادی (32 مگابایت و 64 مگابایـت )  ، حداکثر (64 مگابایت)
بافر ،‌ يک حافظه Cache بر روی درايو بوده که بطور موقت اطلاعات در آن ذخيره شده تا در صورتيکه پردازنده مجددا" درخواست آنان را داشته باشد ، اكثر هارددیسك ها به طور معمول دارای بافری به ظرفیت شانزده مگابايت می باشند(درایوهایی با بافر بالاتر نیز وجود داشته كه از آنان برای اهداف خاصی استفاده می گردد).


نگهبان سیستم

تبلیغات

برجسب ها

دزدگیر چیرکار تبلت ردیاب chaircar GPS جی پی اس دزدگیر اماکن قیمت دوربین مداربسته ارزان تصویری فک دی وی آر faac دزدگیر تصویری چشم دزدگیر اماکن اماکن فروش DVR فروشگاه نصب plc ریموت ماتریکس دزدگیر اتومبیل همکار ردیاب خودرو لیزر ترکر فابریک استندالون دزدگیر خانه ماجیکار 206 دوربین اعلام حریق استیل میت پی ال سی دزدگیر ماشین دزدگیر پراید laser GPS mid دزدگیر ماهواره ای دزدگیر منزل کلاسیک دوربین مدار بسته لیزری فایروال کنترلر matrix پژو silex tablet اینترنتی کنترل واردکننده سوکت فابریک tracker ریموت کنترل سامسونگ سایلکس ماشین رله آن و آف ahd 5500 بک سنسور چشمی دزدگیر اماکن MAGICAR ردیابی اندروید tld پراید استیل من پایه دوربین مداربسته هوشمندسازی چیتا classic GSM samsung تلفن کننده array تلفن کننده سیم کارتی مداربسته سنسور دنده عقب 4کانال تعمير چشمی اتومبیل دیتکتور ساده دزدگیر چیتا ﺗﺒﻠﺖ مجیکار خودرو دوربین مداربسته دیددرشب ردیاب چیرکار دوربین مداربسته دید در شب باطری تبلت دزدگیر بیسیم