تبلیغات

آموزش دوربین مداربسته

آموزش دزدگیر اتومبیل

      FAQ

استفاده از دوربین*مداربسته تحت شبکه به علت بالا رفتن قابلیت*های آنها نسبت به گذشته روز به روز درحال افزایش است و از این سو سعی دارم تا در مقاله*ای نسبتا کوتاه به برخی از خصوصیات این دوربین*ها بپردازم.

رزولیشن یا تفکیک پذیری

متفاوت از دوربین* مداربسته آنالوگ که رزولیشن آنها با تی وی لاین (TVL) مشخص می*شد (تعداد خطوط افقی موجود در تصویر) در دوربین* مداربسته ها تحت شبکه رزولیشن به پیکسن عنوان می*شود.به عنوان مثال 520 تی وی لاین در یک دوربین مداربسته آنالوگ با رزولیشن 752x582 برابری می*کند (که در نوع آنالوگ رزولیشن نسبتا بالایی به شمار می*رود)استفاده از دوربین*های 2 و 3 مگاپیکسلی به صورت دوربین*های مداربسته شبکه به سرعت رایج شده و این دوربین*ها می*توانند تصاویری به مراتب بهتر از دوربین*های آنالوگ ارائه دهند.

امروزه حتی دوربین* مداربسته شبکه با روزلیشن 16 و 20 مگاپیکسر نیز وجود دارد. این دوربین*ها می*توانند تصاویر را با تمام جزئیاتشان نمایش دهند. از این دوربین*ها معمولا برای مشاهده محیط*های پهناور استفاده می*شود.

عملکرد در نور کم

دوربین* مداربسته تحت شبکه اولیه عملکرد مناسبی در نور کم نداشتند و مکانیزم جبران*کننده آنها نیز باعث کاهش تعداد فریم*ها در تصویر می*شد که به یک تصویر بی کیفیت و نامنظم می*انجامید.

اما دوربین*های مداربسته امروزی می*توانند تصویر نسبتا مناسبی را حتی در نور یک لوکس نیز ایجاد کنند و از نور موجود استفاده مناسب را بکنند و 25 فریم در ثانیه را در هر شرایطی ایجاد کنند.

عملکرد در شبکه

یکی از نگرانی*های مهم مسئولان شبکه در مورد استفاده از دوربین* مداربسته تحت شبکه تاثیر آنها بر روی شبکه و کاهش سرعت آن است. چراکه به ویژه در دوربین رزولیشن بالا حجم زیادی از اطلاعات مربوط به دوربین باید در هر لحظه در شبکه جابه جا شود و با توجه به پهنای باند محدود شبکه این می*تواند موجب ایجاد اختلال در شبکه نیز شود.

با این حال شبکه*های گیگابایتی امروزی می*توانند به راحتی نصب این دوربین*ها را پشتیبانی کنند و در صورت ایجاد اختلال باید ظرفیت شبکه را افزایش داد. روش دیگر برای جلوگیری از ایجاد اختلال در شبکه استفاده از کابل*های داده و عدم نصب مستقیم دوربین مداربسته ا به شبکه است به طوری که تصاویر دارای شبکه خاص خود در سیستم باشند.

Power over Ethernet

بیشتر دوربین* مداربسته شبکه دارای این قابلیت هستند. به این معنا که می*توانید دوربین مداربسته را با همان کابل شبکه تغیه کنید و این نیاز به یک کابل اضافه را جهت تغذیه دوربین از بین می*برد.

پیشرفت*های جدید این امکان را فارهم کرده که تجهیزات پر مصرف تر مانند دوربین*هایمداربسته با قابلیت پن تیلت و زوم را نیز بتوان با همان کابل دیتا تغذیه کرد.

در مقایسه با دوربین* مداربسته آنالوگ که به یک کالب جداگانه برای تغذیه نیاز داشتند این قابلیت موجب صرفه جویی در زمان و هزینه کابل کشی خواهد شد.

محدودیت طول کابل

داده*ها بر روی کابل Cat5 دارای محدودیت مسافت تا ۱۰۰ متر است. با این حال تقویت*کننده*هایی وجود دارند که به راحتی این مسافت به ۲۰۰ متر افزایش می*دهند و با استفاده از تجهیزات پیچیده*تر می*توان این مسافت را تا ۵۰۰ متر نیز افزایش داد.
با این حال در موقع نصب دوربین* مداربسته شبکه نیز مانند دوربین*های مداربسته انالوگ باید به محدودیت فاصیه آنها و طول کابل توجه داشت.


نگهبان سیستم

برجسب ها

دزدگیر چیرکار ردیاب chaircar GPS تبلت جی پی اس قیمت دزدگیر اماکن دوربین مداربسته ارزان فک تصویری دی وی آر faac نصب دزدگیر تصویری اماکن چشم دزدگیر اماکن DVR فروش plc ریموت فروشگاه دوربین ماتریکس لیزر کلاسیک ترکر دزدگیر اتومبیل همکار laser GPS ردیاب خودرو فابریک تلفن کننده 206 دزدگیر ماهواره ای اعلام حریق استیل میت پی ال سی ahd استندالون دزدگیر خانه لیزری ماجیکار دزدگیر پراید دزدگیر منزل mid دزدگیر ماشین چشمی tracker فایروال کنترلر matrix پژو مداربسته دوربین مدار بسته سوکت فابریک ریموت کنترل tablet ماشین سایلکس واردکننده سامسونگ اینترنتی چشمی دزدگیر اماکن MAGICAR ردیابی tld samsung پراید استیل من دیجیتال پایه دوربین مداربسته چیتا classic GSM رله آن و آف کنترل silex 5500 بک سنسور نمایندگی بیسیم اتومبیل تسلا دزدگیر چیتا مجیکار دوربین مداربسته دیددرشب ساعت حضور و غیاب خودرو ردیاب چیرکار دام سیم کارتی جدید دزدگیر بیسیم مرکز خرید پارکینگ سنسور تلفن کننده سیم کارتی دزدگیر پژو