تبلیغات

آموزش دوربین مداربسته

آموزش دزدگیر اتومبیل

      FAQ

استفاده از دوربین*مداربسته تحت شبکه به علت بالا رفتن قابلیت*های آنها نسبت به گذشته روز به روز درحال افزایش است و از این سو سعی دارم تا در مقاله*ای نسبتا کوتاه به برخی از خصوصیات این دوربین*ها بپردازم.

رزولیشن یا تفکیک پذیری

متفاوت از دوربین* مداربسته آنالوگ که رزولیشن آنها با تی وی لاین (TVL) مشخص می*شد (تعداد خطوط افقی موجود در تصویر) در دوربین* مداربسته ها تحت شبکه رزولیشن به پیکسن عنوان می*شود.به عنوان مثال 520 تی وی لاین در یک دوربین مداربسته آنالوگ با رزولیشن 752x582 برابری می*کند (که در نوع آنالوگ رزولیشن نسبتا بالایی به شمار می*رود)استفاده از دوربین*های 2 و 3 مگاپیکسلی به صورت دوربین*های مداربسته شبکه به سرعت رایج شده و این دوربین*ها می*توانند تصاویری به مراتب بهتر از دوربین*های آنالوگ ارائه دهند.

امروزه حتی دوربین* مداربسته شبکه با روزلیشن 16 و 20 مگاپیکسر نیز وجود دارد. این دوربین*ها می*توانند تصاویر را با تمام جزئیاتشان نمایش دهند. از این دوربین*ها معمولا برای مشاهده محیط*های پهناور استفاده می*شود.

عملکرد در نور کم

دوربین* مداربسته تحت شبکه اولیه عملکرد مناسبی در نور کم نداشتند و مکانیزم جبران*کننده آنها نیز باعث کاهش تعداد فریم*ها در تصویر می*شد که به یک تصویر بی کیفیت و نامنظم می*انجامید.

اما دوربین*های مداربسته امروزی می*توانند تصویر نسبتا مناسبی را حتی در نور یک لوکس نیز ایجاد کنند و از نور موجود استفاده مناسب را بکنند و 25 فریم در ثانیه را در هر شرایطی ایجاد کنند.

عملکرد در شبکه

یکی از نگرانی*های مهم مسئولان شبکه در مورد استفاده از دوربین* مداربسته تحت شبکه تاثیر آنها بر روی شبکه و کاهش سرعت آن است. چراکه به ویژه در دوربین رزولیشن بالا حجم زیادی از اطلاعات مربوط به دوربین باید در هر لحظه در شبکه جابه جا شود و با توجه به پهنای باند محدود شبکه این می*تواند موجب ایجاد اختلال در شبکه نیز شود.

با این حال شبکه*های گیگابایتی امروزی می*توانند به راحتی نصب این دوربین*ها را پشتیبانی کنند و در صورت ایجاد اختلال باید ظرفیت شبکه را افزایش داد. روش دیگر برای جلوگیری از ایجاد اختلال در شبکه استفاده از کابل*های داده و عدم نصب مستقیم دوربین مداربسته ا به شبکه است به طوری که تصاویر دارای شبکه خاص خود در سیستم باشند.

Power over Ethernet

بیشتر دوربین* مداربسته شبکه دارای این قابلیت هستند. به این معنا که می*توانید دوربین مداربسته را با همان کابل شبکه تغیه کنید و این نیاز به یک کابل اضافه را جهت تغذیه دوربین از بین می*برد.

پیشرفت*های جدید این امکان را فارهم کرده که تجهیزات پر مصرف تر مانند دوربین*هایمداربسته با قابلیت پن تیلت و زوم را نیز بتوان با همان کابل دیتا تغذیه کرد.

در مقایسه با دوربین* مداربسته آنالوگ که به یک کالب جداگانه برای تغذیه نیاز داشتند این قابلیت موجب صرفه جویی در زمان و هزینه کابل کشی خواهد شد.

محدودیت طول کابل

داده*ها بر روی کابل Cat5 دارای محدودیت مسافت تا ۱۰۰ متر است. با این حال تقویت*کننده*هایی وجود دارند که به راحتی این مسافت به ۲۰۰ متر افزایش می*دهند و با استفاده از تجهیزات پیچیده*تر می*توان این مسافت را تا ۵۰۰ متر نیز افزایش داد.
با این حال در موقع نصب دوربین* مداربسته شبکه نیز مانند دوربین*های مداربسته انالوگ باید به محدودیت فاصیه آنها و طول کابل توجه داشت.


نگهبان سیستم

تبلیغات

برجسب ها

دزدگیر چیرکار تبلت chaircar دزدگیر اماکن دوربین مداربسته تصویری فک faac دی وی آر دزدگیر تصویری چشم دزدگیر اماکن قیمت ردیاب DVR فروش اماکن ریموت جی پی اس فروشگاه GPS plc ماتریکس ارزان دزدگیر اتومبیل ردیاب خودرو همکار اعلام حریق استیل میت پی ال سی دوربین استندالون دزدگیر خانه ماجیکار دزدگیر منزل mid کلاسیک دزدگیر ماشین دزدگیر پراید 206 کنترلر matrix دوربین مدار بسته نصب فایروال واردکننده ترکر ماشین رله آن و آف سایلکس کنترل ahd سامسونگ اینترنتی ریموت کنترل silex tablet بک سنسور چشمی دزدگیر اماکن classic پایه دوربین مداربسته اندروید samsung چیتا GSM هوشمندسازی 5500 MAGICAR ردیابی tld تلفن کننده استیل من تعمير دزدگیر پژو ساده رله ﺗﺒﻠﺖ تسلا دوربین مداربسته دید در شب آژیر دوربین مداربسته دیددرشب ساعت حضور و غیاب هواتای سیمکارتی دزدگیر بیسیم جدید هاتای مرکز خرید 3 رله پارکینگ سنسور laser GPS چینی چشمی دی وی آر 4 کانال اتومبیل 520 دیتکتور باطری تبلت تلفن کننده سیم کارتی array