نکات کلیدی نصب دزدگیر

اولین نکته ای که همکاران باید هنگام نصب دزدگیر به آن توجه کنند این است که: حتما سیم ورودی اصلی دزدگیر را از سیم اصلی سوئیچ بگیرند و مهمتر اینکه سیم منفی (بدنه) را هرگز از سیم کشی اتومبیل نگیرند بلکه سیم منفی دزدگیر را بوسیله بست و پیچ محکم به بدنه اتومبیل وصل کنند.

این نکته بسیار مهم است و تقریبا۸۰ درصداز مشکلات دزدگیر پس از نصب مربوط به این است که همکاران، منفی دزدگیر را از سیم کشی اتومبیل می گیرند و به بدنه پیچ نمیکنند.

عدم دقت همکاران به این مسئله باعث قطع و وصل شدن های متوالی دزدگیر، کم شدن برد ریموت کنترل، خاموش شدن اتومبیل در هنگام رانندگی و صحیح کار نکردن سیستم دزدگیر و در نهایت عدم رضایت مشتری دزدگیر میگردد.

دوم : فرستنده و گیرنده دستگاه دزدگیر، رادیوئی است و همانند دیگر دستگاه هایی از این قبیل مانند گیرنده تلویزیون، بی سیم و... رابطه مستقیم با امواج رادیوئی دارد.

مطمئنا همکاران محترم در برخی موارد به این مسئله برخورد نموده اند که مثلا یک دزدگیر را در روی میزکار خود تست کرده و مشاهده نموده اند که برد ریموت کنترل آن خوب و کافی است ولی پس از نصب روی اتومبیل برد ریموت ها کم میشود. این مسئله به چند دلیل میباشد:  
 

1. اینکه سیم مثبت (برق)و سیم منفی (بدنه) ورودی اصلی دزدگیر را دقیق و از جای صحیح آن نگرفته اند.

2. اینکه خود کیت اصلی دزدگیر را ممکن است به بدنه آهنی اتومبیل چسبانده باشند که این بسیار غلط است وبایدحتما کیت دزدگیر را از بدنه وهر گونه فلز دور نمایند تا تداخل امواج رادیوئی اتفاق نیفتد.

3. سیم آنتن خود دستگاه دزدگیر است که ما شاهد بوده ایم که بعضی همکاران سیم آنتن را یا دور خود دستگاه می پیچند و یا کاور بغل درب اتومبیل را باز میکنند و با گذاشتن سیم آنتن در پشت کاور و چسباندن آن به بدنه ،کاور را میبندند که این کاملا غلط است وصحیح آن است که سیم آنتن دزدگیر را هرگز به بدنه نچسبانده ودور دستگاه هم نپیچانند. بلکه این سیم را دور سیم کشی خود اتومبیل که معمولا زیر فرمان است چند دور بپیچانید.

نکته آخر اینکه اگر با وجود تمام این کارها باز هم برد ریموت کنترلها مطلوب نبود ،همکاران میتوانند طول سیم آنتن دزدگیر را کمی بیشتر نمایند و دور سیم کشی فابریک خود اتومبیل نصب نمایند.در صورت رعایت تمام این نکات مطمئنا بهترین نتیجه وبیشترین برد دزدگیر را بدست خواهند آورد.

درمورد نصب آنتن دزگیر های تصویری هم همین مطالب صدق میکند و همکاران باید توجه داشته باشند که نه کابل آنتن و نه خود آنتن را نباید به بدنه آهنی نزدیک کنند وهرگز هم آنتن را به خود کیت دزدگیر نچسبانند بلکه آنتن را جداگانه بدون اینکه کابل و آنتن به بدنه فلزی نزدیک شود روی کاورهای پلاستیکی و دور از هر فلز نصب کنند.

مسئله دیگر در مورد نصب رله قطع استارت است. همکاران محترم باید دقت نمایند که رله قطع برق را بر روی A.CC و یا کوئل وصل ننمایند و بهترین روش وصل رله برروی استارت است.وصل نمودن رله بر روی کوئل و یا  A.CC  که معمولا همکاران بنا به درخواست مشتری خود جهت استفاده آنتی های جک (ماشین خاموش کن) وصل میکنند، ممکن است به سیستم جرقه زنی اتومبیل مخصوصا اگر سیستم آن انژکتوری باشد ،صدمه جدی وارد نماید و حتی بعضی شرکت هائی که خدمات پس از فروش اتومبیل را انجام میدهند، در صورت بروز ایراد در سیستم جرقه زنی اتومبیل از انجام خدمات رایگان فوق ممانعت میکنند . لذا بهترین روش برای وصل یک رله، وصل نمودن آن در مسیر استارت است نه دیگر موارد.

همکارانی که با اصرارمشتریان خود در این مورد مواجهند این مسائل را برای آنان اگر به صورت کارشناسی شده و دقیق توضیح دهند، مطمئنا مشتری از این کار منصرف خواهند شد و مشکلات احتمالی بعدی هم برای مصرف کننده و هم برای همکاران بوجود نخواهد آمد.

نکته دیگری که همکاران محترم باید دقت کنند در مورد نصب چشم اولتراسونیک میباشد. همکاران همیشه هنگام نصب چشم بر روی دستگاه هائی که خروجی چشم جداگانه ندارند، مستقیما سیم چشم را بر روی سیم های شوک می بندند. صحیح ترین کار هم همین است ولی باید این نکته را رعایت نمایند:

همیشه سیم های تحریک شوک و چشم را با دو دیود به دستگاه وصل کنید.به این صورت که سیم ورودی مثبت ( برق) و منفی (بدنه) چشم را مستقیم از شوک گرفته وسیم تحریک شوک را قطع کنید و با دیود معمولی به این روش به آنان وصل کنید که دو پایه مثبت یعنی بدون خط دیود ها را به هم وصل کرده و به ورودی شوک دزدگیر که قبلا آن را قطع کرده اید به سمت دستگاه متصل کنید و دو پایه منفی دیودها یعنی سمت خط دار دیودها را یکی به سیم تحریک شوک و دیگری را به تحریک چشم متصل نمائید. این کار ضمن جلوگیری از تداخل کار چشم و شوک ،عمر آنها مخصوصا عمر شوک را زیاد کرده و باعث اشکالات بعدی نخواهد شد.

حتما همکاران هنگام نصب چشم بر روی سیم های شوک، به این مورد که یا چشم ویا شوک کار نکرده و یا با اشکال و تاخیر عمل کند برخورده اند. اگر تحریک های چشم و شوک را به طریق گفته شده و با دو دیود به دستگاه وصل نمائید اولا هیچگاه به چنین مواردی برخورد نمیکنید و دوما عمر چشم و شوک را بیشتر کرده اید.

پنجم : همکاران محترم میدانند که اکثر دستگاههای دزدگیر دارای یک و یا چند جامپر برای کارائی های بیشتر یک دستگاه میباشند. در صورتیکه خواستید این جامپرها را برای اضافه و یا قطع برنامه ای در سیستم قطع یا وصل و یا تغییر دهید حتما به این نکته دقت کنید که برق دستگاه را قطع نموده و پس از تغییر جامپر مجددا آن را وصل نمائید. اکثر دزدگیرهای امروزی دارای قطعات چیپ (میکروکنترلر) یا همان IC های فرمان هستند و در صورت عدم رعایت و وصل بودن تغذیه دستگاه که همان برق اصلی میباشد در هنگام تغییر جامپرها، ممکن است به این قطعات چیپ و یا دیگر قطعات آسیب وارد آمده و باعث خرابی آنها گردد. ضمنا در برخی دستگاهها مادامی که تغذیه دستگاه قطع نشده باشد حتی اگر جامپر را هم تغییر داده باشید بازهم برنامه مورد نظر تغییر نکرده وهمان برنامه قبل از تغییر جامپر باقی میماند. لذا توصیه جدی به شما این است که اول تغذیه (برق) دستگاه را قطع نمائید وسپس اقدام به تغییر جامپرها نمائید.

ششم : نکته دیگر در مورد چگونگی نصب صحیح صندوق پران است. میدانید که برخی از دزدگیرها خروجی صندوق پران مثبت دارند و بعضی خروجی منفی.

آن دسته از دزدگیرهائی که خروجی مثبت دارند یک رله در داخل دستگاه طراحی و نصب شده و نسبتا جریان خروجی خوبی برای به حرکت در آوردن موتور پمپ دارند. ولی در دستگاه هائی که خروجی منفی دارند اینگونه نیست و جریان خروجی بسیار ضعیف است. برای نصب پمپ به این دسته از دزدگیرها حتما می بایستی یک رله به منظور افزایش جریان خروجی نصب کرد. در صورتی که رله به دستگاههای دزدگیر با خروجی منفی متصل نکنید حتما خروجی دستگاه فوق معیوب میشود زیرا این خروجیها جریان بسیار پائینی داشته و در صورت عدم وصل رله جریان بسیار زیادی را از این خروجی مصرف میکند که همین امر سبب خرابی در  ICقسمت مربوطه دستگاه میشود

ضمنا توصیه ما این است که کارائی های سیستمی که همکاران روی اتومبیل های مشتریان خود نصب میکنند را به صورت خلاصه وار و ساده و قابل درک تایپ و تکثیر نموده و یک نسخه از ان را حتما پس از نصب به مصرف کننده بدهید. این کار علاوه بر اینکه وقت همکاران را به جهت مراجعات متعدد مشتریان محترم به خاطر پرسش کارائی های سیستم تلف نمی نماید، مصرف کنند گان محترم نیز با چگونکی کار با دستگاه آشنا شده و از خرابی های بعدی جلو گیری میکند.

 

عباس سلیمان سالم

 

LCD Type B 206
LCD Type C 206
كروز كنترل 207 و 206
افزايش فابل توجه و باور نكردني شتاب
رديابي
ردياب خودرو
مديريت ناوگان
GPS
دستگاه يو اس بي دي وي ار
تبدليل دي وي ار USB
DVR براي لپ تاپ كامپيوتر
دي وي ار 4كانال لپ تاپ
عبارات كليدي
LCD DVR
dvr
DVR مانيتور دار
16 كاناله
8 كاناله
4 كاناله
دستگاه ضبط كننده ديجيتال مانيتور دار
بهترين كيفيت
گارانتي يكساله
دي وي آر
دي وي آر مانيتور دار
كنترل دسترسي
ساختمان هوشمند

كنترل تردد
شبكه
sms
Email
پيامك
اتوماسيون ساختمان
كارداكس
camera
video
cctv
video server
دوربين بوش
دوربين Bosch
مدار بسته
ويدئو سرور
نظارت تصويري
دي وي آر
آي پي
IP
دوربین مدار بسته -
دزدگیر - دوربین دیجیتال - درب اتوماتیک
- سیستمهای حفاظتی -
 آیفون تصویری - مداربسته - دزدگیر بیسیم
- adsl - آنتن - سانترال - واکی تاکی - شبکه
- درب کنترلی - درب ضد سرقت - کار در منزل
- ایفون تصویری - دید در شب - ضبط مکالمات
- کرکره اتوماتیک - اعطای نمایندگی - اینترنت - rfid -
تلفن بیسیم - دوربین های مدار بسته - TV
 - تعویض - سوله - طراحی مدار - منبع تغذیه -
دوربين مداربسته
cctv
دوربين ديجيتال
استندلون
dvr
دي وي ار
دوربين مخفي

دي وي ار يو اس بي
تبديل كننده و ضبط كننده
تبديل يو اس بي به ويديو
انواع ريموت كنترل درب برقي پاركينگ CAME
انواع ريموت كنترل درب برقي پاركينگ
BENINCA
FADINI
v2
SERAI
NICE
TAU
LIFTMASTER
STAGNOLI
bft
came CAME
PROTECO
GiBiDi
SOMMER

كارت تبديل يواس بي لب تاب
دي وي ار قابليت حمل
DVRقابليت حمل آسان
دي وي ار پرتابل كوچك
فلش مموري دي وي ار
DVRفلش كيفييت بالا
انواع دي وي ار كره اي
انواع دي وي ار هاي تايوان

avl
gprs
sms
Tracking
tracker
Fleet managment
ضد سرقت
نقشه
ردگيري
سرقت خودرو
خودرو سبك
ردياب
ردياب خودرو
ردياب جي پي اس
ردياب و دزدگير ماهواره اي
دزدگير ماهواره اي
رديابي خودرو
سيستمهاي حفاظتي
دزدگير
دزدگير اماكن
دوربين مداربسته
مداربسته
دوربين
آيفون تصويري
آيفون
درب برقي
دوربين مدار بسته
آي پي كمرا
ip camera
دزدگير اماكن
انتقال تصوير از طريق اينترنت و آنتن
الان حريق
تلفن همراه آيفون تصويري
انواع درب برقي

دوربين مداربسته
دوربين مدار بسته
آموزش دوربين مدار بسته
فروشگاه اينترنتي
دوربين
دوربين مدار بسته
SIMARAN
HEXA
PANASONIC
Samsung
سيماران
پاناسونيك
حفاظتي
سامسونگ
ُsperado
اسپرادو
مدار
امنيتي
كنترل
دوربین های سقفی( Dome Cameras) * دوربین های مادون قرمز( IR Cameras)
* دوربین های صنعتی( Box Cameras) * دوربین های زوم شونده(Zoom Box Camera)
* دوربین های تحت شبکه(IP Camera)
* دوربین های متحرک( High & Mimi speed Dome-PTZ)
* دوربین های مینیاتوری و سوزنی(Mini Camera-Pin hole Camera)
* دوربین های دتکتوری و چشمی(Detector and Sensor Camera)
* دستگاههای و کارت های ضبط تصاویر دیجیتال 4,8,16 کاناله(DVR)
* انواع لنز ها و لوازمات جانبی دوربین

دوربين مخفي
ديد در شب
پايه گردان
تجهيزات
دزدگير
دوربين
خريد پستي

كنترل از راه دور
سامانتا
دزدگير اتومبيل
اتومبيل
اماكن
تلفن كننده
بالابر - کامپیوتر - سیستم حفاظتی - دزدگیر اتومبیل - گوشی - دزد گیر - ال90 - پژو - پرشیا - رهیاب - قفل - ماجیکار - ردیاب - سنسور دنده عقب - دزدگیر بیسیم - زنون - موبایل - کارت شارژ - sms - gsm - gps - زانتیا - شارژ - سیستمهای حفاظتی - پژو 206 - آنتن - pocket pc - lcd - دوربین مداربسته - میکروفون -

كروز كنترل ماكسيما
كروز كنترل مزدا 3
چراغ شور جلو 206 و 207
ردياب خودرو
ردياب سيستم
ردياب
Navro
موقعيت ياب
رهياب
GPS
جي پي اس
جي پي آر اس
مديريت حمل و نقل
امنيت
دزدگيرماجيكاراصل
دزدگير ماجيكار اصل
قيمت دزدگير ماشين
قيمت دزدگير اتوموبيل
دزدگير تصويري
دزدگير ماشين ماجيكار
دزدگير اتومبيل ماجيكار
دزدگير
دزدگير ماشين مجيكار
دزدگير مجيكار
دزدگيرMAGICAR
دزدگير ماجيكار كره اي
دزدگير ماشين
دزدگير ماتريكس
دزدگير منزل
دزدگير
دوربين دنده عقب
دنده عقب
سنسور
كاميون
ضبط
فروشندگان دزدگير اماكن
سيستم حفاظتي
دوربين مدار بسته
دوربين
انواع دزدگير
اواع دزدگير اماكن
دزدگير
فروشگاه
اماكن
ماجيكار
استيل ميت
ماتريكس
دزدگير
تصويري
magicar
Matrix
سنسور و دوربين دنده عقب
عايق درب موتور
كفپوش كامل
ايزي كار
روكش صندلي

شركت
منازل
پاركينگ
ايمني
دزد
سرقت
نصب دزدگير telematix
نصب دزدگير با سوكت فابريك
نصب كروز كنترل
نصب سانروف با مجوز
نصب سنسور
سوكت فابريك 206
405
پرايد132
111
سوزوكي ويتارا
فيات سي نا
نصب در محل
نصب با تاييديه ايران خودرو
با مجوز رسمي
ارزانتر از همه
دزدگیرماجیکار MAGICARخدمات طلایی کد1486
ردياب
جي پي اس
كنترل موقعيت
GPS Tracker
tracker
GPS
دزدگير
خودرو
اتومبيل
اسمارت
Smart
smart gps
car alarm
Security SYSTEM
دزدگير
دزدگير اتومبيل
دزدگير اماكن
حفاظت خودروچ
سيستم حفاظتي
مركز پخش
تقويت كننده شيشه بالابر برقي
بوق دنده عقب
لامپ ليزري خودرو
لوازم الكترونيك اتومبيل
فلاشر راهنما
تايمر برف پاك كن
نمايندگي در شهرهاي
 اهواز
بهبهان
مرودشت
چالوس
نوشهر
اصفهان
گنبد
كرج
رشت
دزدگير
دزدگير بيسيم
دزدگير ان تي جي
دزدگير NTG
NTG
cnb
Raster
sayotech
Hme
دوربين
انتقال تصوير
دوربين مداربسته
انتقال تصوير دوربين
انتقال تصوير دوربين مداربسته
آموزش انتقال تصوير
دوربين CNB
CNB دروبين
ريموت
بتا
مركز كنترل بتا
استيل ميت
ريموت خام
3 رله
4 رله
beta
estsl mate
ريموت درب برقي
ريموت درب اتوماتيك
كنترل درب برقي

نامداران تجارت جهاني
ردياب خودرو
رديابي
دزدگير ماهواره اي
ردياب شخصي
ردياب gps
ردياب جي پي اس
رديابي
ردياب خودرو
مديريت ناوگان
GPS
gprs
sms
Tracking
tracker
Fleet managment
ضد سرقت
نقشه
ردگيري
سرقت خودرو
خودرو سبك
خودرو سنگين

پخش
استارتي
تصويري
ماتريكس
ماجيكار
مجيكار
ايران خودرو
سايپا

دزدگير فابريك 206
براي خود كمپاني پژو
كاملا به صورت فابريكي
آينه تاشو برقي فابريك 206 و 207i
فلاشر فابريك روي آينه هاي بغل 206
سنسور نور و باران 206
سنسور دنده عقب 206
سنسوردزدگير
دزدگير اتومبيل
ايزيكار
ايزي كار
نمايندگي ايزيكار
easycar
كي لس
اتو اسمارت
سيستم ايزي دور
دزدگير فابريك 206
دزدگير اوريجينال 206
دزدگير اتومبيل
نصب دزدگير فابريك
مركز رسمي نصب دزدگير
دزدگير منازل
دزدگيرساختمان
مركز پخش دزدگير اتومبيل
بورس دزدگير اتومبيل
دزدگير اتومبيل
جي پي اس
ردياب
رديابي
دزدگير
رديابي خودرو
مديريت ناوگان
رديابي ناوگان
GPS
دزدگير ماهواره اي
ردياب خودرو
مسيرياب
رهياب
Navigator
avl
مكانياب
نورپردازي با led
ال اي دي
اس ام دي
LED
SMD
Timer
FLASHER
تايمر
فلاشر آفتامات
چراغ اتومبيل ولامپ ولامپ خودروئي
تقويت كننده وتقويت شيشه بالابر برقي
لامپ سقف
پرايدوپژوسمند
محافظ ترمز دستگاه هشدار دهنده باز بودن
محافظ كارت سوخت
دزدگير فابريك
دزدگير فابريك 206
دزدگير فابريك تكستون
دزدگير فابريك textoon
دزدگير معمولي
فروش دزدگير texton

استيل ميت
ماجيكار
وارد كننده دزدگير
پخش كننده دزدگير
مركز پخش دزدگير
دزدگير پي ال سي
car alarm
دزدگيرDLS
دزدگير فابريك
تاييديه ايساكو
فابريك
دزدگير
حفاظتي
اتومبيل
ساختمان
آژيرالكترونيكي
s430
رهياب خوردرو
فروش ويژه عيد نوروز
قيمت S430
فيوژن
فيبر نوري
فيوژن فيبر نوري
fusion
Fiber Optic
networking
شبكه
طراحي شبكه
مشاوره و طراحي شبكه
سيستم هاي نظارت تصويري
سيستم هاي نظارت تصويري تحت شبكه
طراحي اكتيو شبكه
طراحي پسيو شبكه
Network Design
Routing

جي پي اس
GPS
Navigator
avl
نرم افزار رهياب اقليم

سنسور دنده عقب
سنسور خودرو
سنسور پاركينگ
حسگر
سپر عقب
موانع
نصب
فروش
پارك