آموزش تنظیمات دوربین مداربسته چرخشی (اسپید دام)

یکی از قویترین دوربین های مدار بسته که در اماکن حفاظتی مورد استفاده قرار می گیرد دوربین مدار بسته چرخشی  اسپید دام - فست دام می باشد , این دوربین ها قابلیت های زیادی نسبت به دوربین های معمولی دارند برای همین  مورد استفاده در اماکنی هستند که باید نظارت دقیق داشته باشند.

دوربین های چرخشی  دارای قابلیت چرخش 360 درجه ای دارد.

این دوربین ها دارای زوم بسیار بالا هستند که معمولا با x زوم معرفی می شوند مثلا دوربینی که 12x زوم داشته باشد از دوربینی که دارای 30x زوم است ضعیف تر بوده و هر x به معنای بزرگنمایی است.

دوربین های چرخشی به وسیله یک دستگاه کنترولر مورد استفاده قرار می گیرند .برای اتصال دوربین به این دستگاه علاوه بر سیم برق و تصویر یک جفت سیم دیگر نیز وجود دارد که به آن RS 45 می گویند.این سیم به صورت مثبت و منفی مشخص شده که به پشت دستگاه کنترلر متصل می شود.

به یک دستگاه کنترلر میتوان چندین دوربین اسپید دام را متصل کرد و برای شناسایی دوربین به دستگاه کنترول شما باید از زیر دوربین به وسیله چند کلید که به صورت باینری کد گذاری شده یک شماره برای دوربین تنظیم کنید و بر روی دستگاه کنترول آن را ست نمایید .

نکته : اگر شما فقط یک دوربین چرخشی دارید لازم نیست دستگاه کنترول بگیرید و می توانید آن را به دستگاه DVR نیز متصل نمایید .با استفاده از دی وی آر شما میتوانید به راحتی حتی با موبایل عملیات خودرا از هر جا انجام دهید.