کاربرد باطری پشتیبان؟
کاربرد این باطری به این صورت است که اگر برق ماشین توسط سارق یا به هر دلیل دیگری قطع شود، ازطریق  باطری داخلی، ردیابی صورت بگیرد.

میزان شارژ سیم کارت؟
میزان شارژ سیم کارت این ردیاب ها به میزان درخواست موقعیت از طرف شما بستگی دارد. معمولا ماهانه حدود 1000 تا 1500 تومن و یا سالانه حدود 15000 تا 20000 تومان مورد نیاز می باشد.

نوع سیم کارت مورد استفاده؟
این ردیاب ها از همه اپراتورهای سیم کارت اعم از همراه اول، ایرانسل، رایتل و .... پشتیبانی می کند.
در صورت استفاده از سیم کارت همراه اول حتما مطمئن شوید که پین کد غیرفعال باشد و قبل از نصب، GPRS  خط را با شماره گیری کد #231*10* فعال کنید. ترجیحا استفاده از سیمکارت ایرانسل توصیه می شود.


محل نصب ردیاب؟
این ردیاب ها در اکثر قسمت های خودرو که برق موجود باشد نصب میشود. همچنین تحت تاثیر سیم کشی خودرو که به مدل و کشور تولید کننده خودرو بستگی دارد، می باشد.


میزان ولتاژ قابل استفاده؟
ولتاژ کاری این جی پی اس ها 9 تا 36 ولت بوده و به همین دلیل روی همه خودروها، کامیون ها، موتورسیکلت ها و... قابل نصب می باشد

خطای ردیابی این دستگاه ها چقدر است؟
خطای ردیابی این دستگاه کمتر از یک متر است و اگر خودرو یک متر جابجا شود از طریق نرم افزار و یا سایت به طور دقیق قابل مشاهده می باشد

برد این دستگاه ها چقدر است؟
عملکرد این جی پی اس در کل کشور قابل پوشش دهی است و هیچ محدودیتی ندارد. تلفن همراه شما همانند ریموت برای کنترل از راه دور این ردیاب عمل می کند. اگر شما در شهری باشید و خودروی شما در شهر دیگری باشد به راحتی می توانید از طریق سایت و یا نرم افزار موقعیت خودرو و جزئیات آن را مشاهده نمایید

خاموش کردن ماشین از راه دور؟
از ویژگی های متمایز این دستگاه دارا بودن قابلیت خاموش کردن ماشین از راه دور می باشد که همانند سوئیچ مخفی عمل می کند. به این صورت که هر زمان شما می توانید خودروی خود را از راه دور از طریق نرم افزار و یا با ارسال یک پیامک خاموش نمایید.
استفاده از این سیستم هیچ خطری ندارد. زیرا تنها در صورتی که سرعت خودرو کمتر از 20 کیلومتر در ساعت باشد این دستور عمل کرده و خودروی شما خاموش می شود.


شنود صدای داخل کابین؟
از دیگر مشخصات ویژه این دستگاه قابلیت شنود صدای داخل کابین خودرو در هر زمان و از هر فاصله ای تنها با برقراری یک تماس با سیم کارت داخل جی پی اس می باشد.

پشتیبانی سرور  
در ابتدا لازم به تذکر است که ردیاب را از شرکت هایی خرید کنیم که سرور متعلق به خودشان است.چراکه با خرید از شرکت هایی که هزینه سرور نداده اند و با سرور شرکت سازنده دستگاه کارمی کنند قطعا با مشکلاتی از این دست که  مشخص نیست بعد از 6 ماه شرکت اصلی چینی وجود داشته باشد یا خیر و حتی در صورت وجود شرکت ایرانی آن ها قادر به پاسخگویی شما نیستند، رو برو خواهید شد.
 سرور ردیاب های سری Rq  , Interface ، فارسی و کاملا انحصاری و متعلق به شرکت نگهبان سیستم می باشد.


کارکرد ردیاب در خارج ازکشور؟
همانطور که برای ارسال پیامک به یک شخص در خارج از کشور محدودیتی وجود ندارد این ردیاب ها قابلیت ارسال موقعیت را در هر جایی که رومینگ ایرانسل انتن دهی داشته باشد در خارج از کشور دارا هستند.
به همین دلیل برای مجموعه دارهای ترانزیت که به خارج از کشور رفت و امد دارند و میخواهند در ایران ردیابی شوند بسیار پرکاربرد است.


تفاوت RQ و INTERFACE ؟
این دستگاه ها در عملکرد ردیابی خودرو و پیداکردن خودرو باهم هیچ تفاوتی ندارند و از لحاظ مداری هم یکسان هستند.
کیفیت دستگاه های RQ بسیار بسیار بالاست و بسیارهم پرفروش بوده. روزانه بیش از صد عدد از این دستگاه ها در کل کشور فروخته و نصب می شوند.
اما مدل INTERFACE بسیار زیبا طراحی شده و جعبه وظاهر بسیار زیبایی دارد. باتری داخلی این مدل  بسیار قوی تر از RQ می باشد.همچنین  قابلیت خاموش کردن خودرو از راه دور و شنود صدای داخل کابین و ضد آب و ضد ضربه بودن، این مدل را بسیار متمایز کرده است.