در هر نصب دوربین مدار بسته شما علاوه بر دوربین مدار بسته به تعداد زیادی تجهیزات جانبی احتیاج دارید فروشگاه نگهبان سیستم عرضه کننده انواع تجهیزات مورد نیاز جهت نصب دوربین مدار بسته برای خریداران با فیمت مناسب به صورت عمده و تکی می باشد

از جمله تجهیزاتی که جهت نصب دوربین و دستگاه DVR    و NVR  مورد نیاز شما هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد

تجهیزات مورد نیاز جهت نصب دوربین مدار بسته

1- دوربین مدار بسته به تعداد مورد نیاز ( آنالوگ دیجیتا یا IP )  بسته به محل نصب

2- دستگاه ضبط کننده و پردازشگر تصویر استندلون DVR  یا NVR

3- هارد جهت ذخیره سازی تصویر با ظرفیت مناسب پروژه مورد نظر شما

4- آداپتور جهت تامین تغذیه دوربین ها و دستگاه DVR  و NVR  و سایر تجهیزات برقی مانند کواد روتر و سوئیچ و ....

5- آداپتور سوئیچینگ بسته به محل نصب و تشخیص نصاب

6- انواع لنز ثابت و وری فوکال یا لنز اتوارایز بسته به نوع دوربین مدار بسته و محل نصب دوربین

7- انواع کابل دوربین ساده و جوی استیک دار

8- کواد سوئیچ و سایر دستگاه های مورد نیاز برای شبکه

9- کابل کواکسیال جهت نصب و انتقال تصویر از دوربین به دستگاه

10- کابل برق جهت سیم کشی تغذیه دوربین ها و ادوات با سیم دیگر

11-فیش BNC و فیش برق

12- موس با سیم یا با سیم جهت انجام تنظیمات دستگاه ضبط تصاویر

13- کنترل مادون قرمز جهت کنترل و تنظیمات دستگاه DVR NVR

14-خشاب هارد

15- داکت جهت عبور سیم ها داخل آن

16- کابل CAT6 یا CAT 5  جهت اتصال به شبکه

17- آنتن مرکزی در صورت نیاز

در این قسمت به معرفی این تجهیزات جانبی دوربین مدار بسته جهت شما خریداران می پردازیم

منبع تغذیه دوربین

در سیستم دوربین مداربسته معمولا به بیشترین مشکلی که بر می خورید آداپتور (منبع تغذیه) دوربین مداربسته است که در این مقاله توضیحی کامل و جامع در مورد این مشکل به شما ارائه می شود و ما سعی می کنیم با توضیحی جامع و مثبت در مورد این قطعه که منبع تغذیه اصلی دی وی ار و دوربین مداربسته است به شما کمک کنیم انتخاب درستی در مورد این قطعه حیاتی داشته باشید.
آداپتور (منبع تغذیه) دوربین مداربسته چیست ؟
آداپتور یا همان منبع تغذیه وظیفه تبدیل برق ۲۲۰ ولت شهری به ۱۲ ولت مورد نیاز دوربین مداربسته با آمپرهای متفاوت را دارد ، دوربین مداربسته های موجود معمول در بازار اکثرا ۱۲ ولت هستند با آمپر های ۱،۲،۳،۴،۵،۱۰،۱۵،۲۰ .
حال با بررسی چگونگی انتخاب منبع تغذیه مورد نیاز دوربین مداربسته توضیحات خود را شروع می نماییم:
معمولا هر دوربین مداربسته ۰٫۵ آمپر نیاز دارد که اگر دوربین مداربسته دارای قابلیت دید در شب باشد، بهتر است ۱ آمپر برای هر دوربین مداربسته در نظر بگیریم، بنابراین بهتر است برای هر دوربین مداربسته یک منبع تغذیه ۱۲ ولت ۱ آمپر جهت تضمین جلوگیری از ایجاد نویز و اختلال در دوربین مداربسته استفاده کرد یا برای هر سری از دوربین های مداربسته یک منبع تغذیه مرکزی گذاشت برای مثال:


-می توان جهت تامین برق سیستم دوربین مداربسته با 4 دوربین مداربسته دید در شب بهتر است از یک منبع تغذیه ۱۲ ولت ۵ آمپر استفاده کرد.


-برای یک سیستم دوربین مداربسته با 8 دوربین مداربسته دید درشب بهتر است از یک منبع تغذیه ۱۲ ولت ۱۰ آمپر یا دو آداپتور ۱۲ولت ۵ آمپر استفاده کرد.


- برای یک سیستم دوربین مداربسته با ۱۶ دوربین مداربسته دید در شب بهتر است از یک منبع تغذیه ۱۲ولت ۲۰ آمپر یا دو منبع تغذیه ۱۰ آمپر یا چهار منبع تغذیه ۵ آمپر استفاده کرد.


ممکن است برای شما این سوال پیش بیاد که چرا باید برای سیستمی که مثلا ۴ آمپر کافی است از یک منبع تغذیه ۵ آمپری استفاده کرد؟
جواب این سوال این است که تنها دلیل استفاده از این نوع منبع تغذیه، بالا بردن راندمان منبع تغذیه و بالا بردن عمر مفید منبع تغذیه دوربین مداربسته و از همه مهمتر استاندارد و واقعی نبودن و نا مرغوب بودن بعضی از این منبع تغذیه های دوربین مداربسته موجود در بازار است.


حالا که نحوه انتخاب و نوع جنس منبع تغذیه را متوجه شدیم بهتر است کمی درباره مزایا و معایب انتخاب منبع تغذیه مرکزی و جداگانه سیستم دوربین مداربسته مقداری خدمت شما توضیح دهیم:
 
1- انتخاب آداپتور (منبع تغذیه) مرکزی:


مزایا:


- راندمان و تضمین عمر بالای آداپتور های مرکزی نسبت به آداپتور های تک آمپر متصل به دوربین مداربسته.
- در سیستم سیم کشی دوربین مداربسته برق انتقالی فقط ۱۲ ولت است و این جلوگیری از خطرهای احتمالی در سیستم دوربین مداربسته را بسیار کاهش می دهد.
- عیب یابی و رفع خرابی در منبع تغذیه دوربین مداربسته بسیار سریعتر می شود.
- در صورت کنار هم بودن کابل کواکسیال تصویر و کابل برق که تامین کننده برق منبع تغذیه است، هیچ گونه نویزی بر روی تصویر دوربین مداربسته نمی افتد.
- از همه مهمتر هزینه نصب یک آداپتور (منبع تغذیه ) مرکزی کمتر و به صرفه تر از نصب تک تک منبع تغذیه برای هر دوربین مداربسته است.


معایب:


- در صورت بروز مشکل برای آداپتور (منبع تغذیه ) تمامی دوربین ها از کار می افتد.
- در صورت استفاده از سیم های غیر استاندارد در سیم کشی در سیستم های دوربین مداربسته (مثلا استفاده از سیم برق آلمینیومی به جای سیم برق مسی) در مسیر های طولانی به علت انتقال برق به صورت ۱۲ ولت افت ولتاژ خیلی زیادی اتفاق می افتد.


 
2- آداپتور (منبع تغذیه ) مجزا:


مزایا:


-در صورت خاموش شدن هر دوربین مداربسته رفع و یا تعویض منبع تغذیه مربوطه راحت تر خواهد بود .
-به علت قطع برق ۲۲۰ ولت دیگر افت ولتاژی نخواهیم داشت.
-به هر دلیلی پس از خرابی آداپتور (منبع تغذیه ) فقط یک دوربین مداربسته از کار می افتد.
-هزینه سیم کشی منبع تغذیه برق دوربین مداربسته، پایین تر می آید.


معایب:


-استفاده از آداپتور (منبع تغذیه ) تک آمپر معمولا با توجه به عمر بسیار کوتاه تری که نسبت به آداپتور های صنعتی دارند توصیه نمی شود.
-در صورت استفاده از کابل های بی کیفیت و نا مرغوب برقی در مسیر سیستم دوربین مداربسته احتمال  ایجاد اختلال در آینده بسیار بیشتر است چون باعث داغ شدن زیاد و احتمال آتش سوزی بسیار زیاد است.
-باید هر آداپتور (منبع تغذیه ) را در یک باکس پلاستیکی نصب کنید که معمولا نصب کردن باکس در کنار دوربین مداربسته کار شکیل و منظمی نیست

جهت آشنایی با کلیه محصولات و تجهیزات دوربین مدار بسته و مشاهده لیست قیمت اینجا کلیک نمایید